سیکس پک و ۹ اشتباه درمورد آن

سیکس پک - فیتنس ساز

سیکس پک : شما هم از اون دسته از افرادی هستید که ساعت‌ها تو باشگاه وقتت رو صرف حرکات مربوط به شکم میکنی ولی‌ تا حالا نتیجه نگرفتی؟
نگران نباش. چون تنها شما نیستید که این مشکل را دارید!!

افراد زیادی وجود دارند که ساعت‌ها وقت خود را اتلاف ساختن شکم شش تیکه و عضلانی میکنند ولی‌ بنا بر دلایلی با شکست روبرو میشوند.یکی‌ از دلایل این شکست‌ها اشتباهات و شایعات نادرستی در مورد عضلات شکم می‌باشد که میتوانند کاملا پیشرفت شما را متوقف کنند.

داشتن سیکس پک جز مواردی است که هر کسی‌ خواستار رسیدن به آن می‌باشد اما این افراد معمولا درک درستی‌ از میزان حجم تمرینات و راه‌های صحیح رسیدن به این هدف ندارند.رسیدن به عضلات سیکس پک کاری بسیار دشوار می‌باشد اما در گام اول شما باید با روش‌هایی که هیچ سودی برای شما ندارند آشنا شوید تا در آینده شما نیز همانند بسیاری دیگر از افراد با شکست روبرو نشوید.

در ادامه ۹ اشتباه رایج در مورد عضلات شکم را در این مقاله از فیتنس ساز خدمتتان ارائه میکنیم :

اشتباهات رایح درخصوص سیکس پک

1- ژنتیک همه چیز را تعیین نمی کند

ژنتیک نقش بسیار مهمی‌ در تعیین تعداد فیبر‌های عضلانی شما ایفا می‌کند ولی‌ تعیین کننده میزان درصد چربی‌ بدن شما در جهت داشتن شکمی عضلانی نمی‌باشد.

زنان و مردان دارای ساختار‌های عضلانی متفاوتی هستند و به همین دلیل میبینیم برخی‌ از افراد دارای عضلات چهار تکه، شش تیکه و گاهی هشت تیکه در ناحیه شکم خود هستند.

شکم هشت تیکه - فیتنس ساز

به همین دلیل اجداد خود را مقصر داشتن شکمی همراه چربی‌ بالا ندانید.شاید تنها چیزی که نیاز دارید کمی‌ سخت کوشی بیشتر در تمرینات باشد.

2- شما برای داشتن سیکس پک نیاز به چربی‌ سوز دارید

چربی‌ سوز‌ها طوری ساخته شده‌اند که باعث کاهش چربی‌ بدن شما شوند اما این موضوع دلیل نمی‌شود که حتما این چربی‌ سوز‌ها چربی‌‌های ناحیه شکم شما را بسوزانند.

هر کسی‌ بدون اینکه بخواهد از چربی‌ سوز‌ها استفاده کند میتواند به شکمی شش تیکه دست یابد.عضلات شکم شما منتظر این نیستند که تا شما مقداری قرص یا مکمل مصرف کردید خود را نمایان سازند بلکه عوامل تعیین کننده رژیم غذایی صحیح و تغذیه پاک و تمرینات سنگین می‌باشد.

3- با انجام انواع حرکات شکم میتوانید به سیکس پک عالی برسید

اگر شما در روز مقدار بیشتری کالری نسبت به آنچه سوزاندید مصرف کنید به مرور زمان یک لایه چربی‌ روی عضلات شکم شما را خواهد گرفت و نمیگذارد عضلات شکم شما به طور واضح دیده شود.

این چربی‌‌ها با انجام چند حرکت کرانچ از بین نخواهند رفت.حتی یک لایه بسیار نازک چربی‌ روی عضلات شکم باعث میشود که شما نتوانید این عضلات را مشاهده کنید.

حرکت شکم - فیتنس ساز

4- شما باید هر روز عضلات شکم خود را تمرین دهید تا سیکس پک داشته باشید

شما میتوانید هر روز عضلات شکم خود را تمرین دهید اما احتمال تمرین زدگی نیز به شدت افزایش خواهد یافت.

عضلات شکم شما نیز مانند دیگر عضلات بدنتان هستند و آنها نیاز به استراحت دارند.

عضلات شکم خود را به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کنید و به طور متناوب آنها را تمرین دهید.اطمینان حاصل کنید که این عضلات را بیش از حد تمرین ندهید.این عضلات را نیز همانند دیگر عضلات استراحت دهید.

5- نباید هیچ کربوهیدراتی مصرف کنید

کربوهیدرات‌ها یکی‌ از اصلی‌‌ترین منابع تامین انرژی شما هستند مخصوصا هنگام تمرینات ، بنابراین مطمئن باشید کربوهیدرات‌ها باعث نابودی تلاش‌های شما نمیشوند.در واقع کربوهیدرات‌ها نیز در هر گرم همانند پروتئین دارای یک مقدار مشابه از کالری‌ها هستند و لزومی ندارد آنها را از رژیم خود قطع کنید.

به جای آن تمرکز خود را روی استفاده از منابع کربوهیدراتی کامل و سالم نظیر غلات، میوه‌ها و سبزیجات بگذارید.

6- فقط با دستگاه های مخصوص شکم می توانید به سیکس برسید

همان گونه که هیچ قرص یا مکمل جادویی برای پدیدار شدن عضلات شکم وجود ندارد هیچ دستگاه ورزشی نیز وجود ندارد که این کار را برای شما انجام دهد.

گرچه میتوانید از دستگاه‌های مخصوص شکم استفاده کنید ولی‌ این دستگاه‌ها به دلیل ثابت کننده‌های مختلف بدن که روی آن تعبیه شده است باعث میشود فشار کافی‌ روی عضلات شکم وارد نشود.

حرکت شکم - فیتنس ساز

7- برخی‌ از افراد از اول دارای شکمی شش تیکه هستند

تنها راه داشتن سیکس پک سخت کوشی و نظم می‌باشد.هیچ راه دیگری وجود ندارد.هنگامی که ما جوانتر هستیم سرعت متابولیسم ما بالا می‌باشد از طرفی‌ نیز درصد چربی‌ بدن ما بسیار پایین می‌باشد.

اما اینطور نیست که بگوئیم برخی‌ افراد از همان بدو تولد دارای شکمی شش تکه هستند.داشتن عضلات شش تکه شکمی همانند یک هنر می‌باشد که برای شکل گرفتن آن شما باید سخت تلاش کنید.

8- شما برای داشتن سیکس پک نیاز به تمرینات فراوان هوازی دارید

در واقع برای دستیابی به سیکس پک شما به هیچ عنوان نیازی به انجام تمرینات هوازی بی‌ پایان ندارید.

انجام تمرینات کوتاه مدت اینتروال هوازی شدید که میتواند در ۱۵-۲۰ دقیقه انجام شود بهترین روش برای از بین بردن چربی‌‌های اضافه بدن می‌باشد.

9- میانبر‌های کوتاه برای رسیدن به سیکس پک وجود دارد

از هر شخصی‌ که در این زمینه به موفقیت رسیده است سوال کنید به شما خواهد گفت چه سختی‌هایی را متحمل شده است تا به شکمی جذاب دست یابد.

همانطور که گفتیم هیچ مکمل خاص، برنامه تمرینی آسان یا هر میانبر ساده دیگری وجود ندارد.برای دستیابی به نتایج دلخواه شما باید به سختی تلاش کنید و روی تغذیه خود نیز به طور ویژه نظارت داشته باشید.

نتیجه‌گیری

اگر داشتن شکمی صاف و شش تیکه چیزی است که به دنبال آن می باشید در ابتدا نیاز دارید که برای خود اهدافی را مشخص کنید. در برنامه غذایی و برنامه تمرینی خود اهداف کوتاه مدت تعیین کنید.

نکته :

شما نیازمند یک برنامه غذایی پاک و سالم هستید که خالی‌ از غذا‌های فراوری شده، شکر و الکل باشد.

از مواد غذایی طبیعی و سالم که شامل مقادیر فراوان پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌‌های سالم می‌باشد استفاده کنید.

شکیبا و صبور باشید زیرا که خلق یک اثر هنری زیبا زمان زیادی نیاز دارد.

کامیار نظمی
کامیار نظمی
مدیر سایت فیتنس ساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =